Karmienie piersią nie zwiększa inteligencji dziecka

Karmienie piersią nie podnosi poziomu inteligencji dziecka. O obaleniu kolejnego mitu informuje „Rzeczpospolita”.

Kiedy ponad 80 lat temu nauka dostarczyła dowodów na związek pomiędzy wysokim IQ a spożywaniem mleka matki kobiety nie chciały odrywać od piersi swoich pociech – czytamy w dzienniku. Jednak jak często bywa w nauce, dziś badania te zostały zweryfikowane, a ich wyniki zakwestionowane.

Dokonał tego Geoff Der, kierownik badań przeprowadzonych przez specjalistów z brytyjskiej Medical Research Council, który w specjalnym raporcie pisze, że „karmienie piersią jest czynnikiem, który ma mały lub prawie żaden wpływ na inteligencję dzieci”.

„Rzeczpospolita” pisze, że to kobiety karmiące piersią mają wyższe IQ i to jest główny powód ponadprzeciętnej inteligencji ich pociech.

Badania brytyjskich naukowców prowadzone od 1979 roku potwierdziły jednocześnie, że z karmienia piersią wynika wiele korzyści dla dzieci. Jak podaje dziennik, dzieci „rzadziej cierpią na biegunki, infekcje układu oddechowego, rzadziej wymiotują czy mają problemy z otyłością. W życiu dorosłym są w mniejszym stopniu narażone na choroby układu krążenia”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: